понеділок, 19 грудня 2016 р.

День святого Миколая-Чудотворця Існує повір'я, що у цей день відбуваються дива, здійснюються мрії, повертається здоров'я до хворих та приходить у дім благополуччя нужденним.У ніч з 18 на 19 грудня у супроводі двох янголят та двох чортенят з небес на золотих санях до усіх дітей спускається Святий Миколай, який робить чудеса та приносить веселощі, адже саме цього дня розпочинаються новорічні свята. Саме цього дня християни вшановують пам'ять Миколи – Чудотворця – символ доброго духу, захисника дітей та покровителя мандрівників.У деяких народів вважають, що Миколай приходить не сам. Його скрізь супроводжують двоє янголят та двоє чортиків. Янголятка вказують на дітей, які гарно себе поводили, за що їх винагороджують, а чортики інформують про ледачих та неслухняних, за що, за традицією, замість подарунка могли знайти під подушкою різочку.Та все ж, усі вірять, що добро переможе зло і у цьому обов'язково допоможе Святий Чудотворець, варто лише у це вірити.Існує повір'я, що у цей день відбуваються дива, здійснюються мрії, повертається здоров'я до хворих та приходить у дім благополуччя нужденним. Якщо загадати найзаповітніше бажання та звернутися до Святого Миколи, то воно обов'язково здійсниться. Діти ж записують свої добрі вчинки та пишуть побажання Миколаю у листах.В Україні цей день здавна був веселим та гамірним. Не випадково 19 грудня відзначали багато сіл і храмів.Відбувалися так звані миколаївські гуляння. Народ складав миколаївські колядки, молодь ходила групами з двору в двір, вітаючи усіх зі святом та бажаючи здоров'я та добра на увесь рік. Дітям пекли особливі смаколики – миколайчики. Це традиційне печиво у вигляді янголят, дзвіночків та різних тваринок. Їх роздавали усім, хто приходив у гості.А в дорослих були свої розваги. Цього дня варили пшеничне пиво та вітали сніжну зиму. У деяких регіонах України варили миколину кутю та частували гостей пивом, медом.Велике значення мав так званий перший полазник – той, хто вранці увійде до господи. Першим обов'язково мав увійти до хати чоловік, що віщувало добро, багатство та добробут. Якщо це буде хворий чи немічний, то щастя обійде вашу домівку.
 Цілий рік діти чекають, коли ввечері 18 грудня до оселі завітає сивочолий дідусь – зимовий Миколай,захисник дітвори. Бібліотекарі молодшого відділу 1-4 кл .бібліотеки ім. О.С. Пушкіна 19 грудня 2016 р. Райнова Марія та Колеснікова Тетяна провели народознавчу годину «Йде Святий Миколай, ти добром його зустрічай!» для учнів ЗОШ №11 1, 2 та 3 класів.. 
Діти з цікавістю слухали історію народження та життя святого Миколая - чудотворця, дізналися про випадки чудодійного зцілення. Учні Кащі Катя, Касяненко Настя, Стопкевіч Діма, Плутікова Олена ,
 Адирова Олена та Щербаков Максим прочитали вірші, присвячені святому: «Лист Миколаю» Р.Назаренко, «В день Святого Миколая».С.Белоус, В.Багірової «Святий Отче, Миколай та інші.  Наприкінці заходу бібліотекарі запропонували учням переглянути книжки, присвячені Святому Миколаю. У ніч з 18 на 19 грудня у супроводі двох янголят та двох чортенят з небес на золотих санях до усіх дітей спускається Святий Миколай, який робить чудеса та приносить веселощі, адже саме цього дня розпочинаються новорічні свята.Немає коментарів:

Дописати коментар